تبلیغات
balatarin7 - دنیای Torrent : بخش دوم اپلود

برای اپلود و دانلود فایل در سیستم تورنت نرم افزارهای مختلفی وجود دارد ، اما یکی از بهترین گزینه ها برای استفاده در سیستم عاملهای ویندوز و مک ، نرم افزار سبک و سریع µTorrent ( بخوانید میکرو تورنت ) است .

همچنین این نرم افزار توسط Wine در انواع گنو لینوکس هم با قدرت اجرا میشود . اما اگر میخواهید از نرم افزارهای ذاتی لینوکس برای اینکار استفاده کنید میتوانید مثلا از Ktorrent و یا Transmission و … بهره ببرید .

در مثال اول یک فایل را برای یک فرد خاص ارسال میکنیم . برای اینکار ابتدااخرین نسخه پایدار نرم افزار µTorrent را از اینجا دریافت کنید :

لینک نسخه ویندوز و Wine

لینک نسخه مک

پس از دریافت نصبش کنید ( روند نصب ساده و مشخصی دارد )

حالا میخواهیم یک فایل مثلا یک عکس ( جهت تست ) برای یک دوستی بفرستیم . نرم افزار را باز کنید . و از منوی File گزینه Create New Torrent را انخاب کنید :

سپس در پنجره باز شده گزینه Add File را بزنید:

نکته : همانطور که مشاهده میکنید میتوانید با گزینه کناریش یک پوشه را نیز تورنت کنید . خیلی ها فایلهایشان را در پوشه ای قرار میدهند و انرا تورنت میکنند مثلا یک فیلم را به همراه زیر نویسش ! )

پس از زدن گزینه Add File مدیر فایل سیستم شما باز میشود و میتوانید یک فایل را جهت تست اضافه کنید . پس از اد کردن در پایین همین پنجره تیک گزینه Start seeding را هم بزنید . و اگر میخواهید یک تورنت خصوصی باشد تیک گزینه Private torrent را هم میتوانید بزنید ( البته من عموما نمیزنم ! ) . در نهایت روی گزینه Create and save as کلیک کنید :

وقتی گزینه Create and save as را بزنید دوباره مدیر فایل شما باز میشود و از شما میخواهد مشخص کنید که فایل تورنت را کجا ذخیره کنید . پس از ذخیره کردنش یک فایل به این شکل خواهید داشت :

همچنین اگر به بخش Completed در نرم افزار µTorrent  بروید میبیند که فایلتان در حال سید شدن میباشد :

حالا کافیست هر کسی که مایلید فایل برای مثال همین عکس ( و یا هر چیزی که اد کرید ) را از سیستمتان بگیرد ، باید حتما یک نرم افزار تورنت روی سیستمش نصب باشد ( لزومی نیست حتما µTorrent داشته باشد هر چیزی که تورنت را ساپورت کند کافیست ) و ان فایل کوچک سبز را که در عکس بالا میبیند ( همش یک کیلوبایت است ) به او بدهید ( میتوانید با مسنجرتان ان فایل کوچک را ببرایش سند کنید ) و او ان فایل را با نرم افزار تورنتش باز کند و فایل مورد نظر را از سیستمتان مستقیما دانلود کند !

در پست بعدی بیشتر در مورد دریافت فایل می اموزید .

موفق باشید


+نوشته شده در 1389/12/4 ساعت03:42 ب.ظ توسط یوسف ... | نظرات |