تبلیغات
balatarin7 - استفاده از Opera Mini در کامپیوتر


اپرا مینی قویترین مرورگر موبایل در دنیاست . این مرورگر قابلیتی دارد که انرا جالب توجه میکند ، و ان هم حذف محدودیتهای اینترنتی است ! به این شکل که هر تقاضایی را ابتدا به سرور های اپرا سپس از انجا برای شما میفرستد و سرورهای اپرا در اینجا بصورت پروکسی ( واسطه ) عمل میکنند .

برای استفاده از نرم افزارهای جاوای موبایلی در کامپیوتر ، باید ابتدا مفسر جاوا و سپس  شبیه ساز گوشی جاوا را نصب کنید . البته پس از نصب این موارد هر نرم افزار موبایلی جاوا در سیستم شما اجرا خواهد شد ، از جمله بازیهای موبایلی !

اموزش نصب جاوا

سپس  شبیه ساز MicroEmulator را دریافت کنید :

لینک اصلی

لینک مستقیم کمکی

همچنین اپرا را نیز بگیرید :

Opera Mini 5.1

jad و jar

لینک کمکی مستقیم

در ویندوز : پس از باز کردن شبیه ساز از حالت فشرده روی microemulator کلیک کنید . این صفحه باز میشود :

سپس از منوی Options گزینه Select device را انتخاب کنید ، در این پنجره کوچک باز شده روی گزینه Add کلیک کرده  و در پنجره باز شده به پوشه شبیه ساز رفته ، سپس وارد پوشه devices شوید و در انجا روی  فایل microemu-device-resizable.jar کلیک کنید . سپس گزینه Resizable device را انتخاب  و روی گزینه Set as default کلیک کنید و سپس ok :

حالا که شبیه ساز به حالت بزرگ در امد ، از منوی File گزینه Open MIDlet File را انتخاب و در جستجوگر باز شده به محل فایل jad اپرا مینی رفته و ان را انتخاب و open کنید . حالا در نرم افزار روی اسم Opera mini دابل کلیک کرده و انرا باز کنید . اینک میتوانید بسادگی انواع سایت بسته شده را باز کنید !

و اما تنظیمات :

حالا در صفحه باز شده اپرا روی گزینه شکل اچار ! در پایین ان کلیک کنید . در بخش image quality  وارد شوید و انرا روی high تنظیم کنید . البته اگر کیفیت عکسها همان حالت عادی خودش باشد کیفیتشان کمی پایین میاید ، اما در عوض سرعت مرور سایتها بطرز محسوسی بالا میرود و به نوعی اپرا مینی در نقش افزایش دهنده سرعت وبگردی شما ظاهر میشود ! همچنین تیک mobile view را بر دارید . سپس با دگمه back در بالا به صفحه عادی بر گردید . دقت کنید که با این مرورگر نمیتوانید فایلهای فلش را ببینید ، اما میتوانید وارد یوتیوب شوید و ادرس ویدئوی دلخواه را در این سایتhttp://keep-tube.com  وارد کرده و لینک دانلود ویدئوی مورد نظر را بگیرید و انرا جدا خارج از اپرا در سیستم خود دانلود کنید .

برای اینکه در حین باز بودن یک سایت ، پنجره دیگری برای باز کردن سایتی دیگر را باز کنید ، روی علامت مربع شکل پایین اپرا سپس علامت به اضافه کلیک کنید :

در کل استفاده از اپرا مینی بیشتر برای مواقع اضطراری  و چک کردن سایتهای خبری و اموزشی و اطلاعاتی مناسب است . یعنی فقط وبگردی نه دانلود و یا دیدن فایلهای فلش .

در گنو لینوکس و مک او اس : اینجا نیز ابتدا باید جاوا را نصب کنید . سپس پس از خارج کردن شبیه ساز MicroEmulator  از حالت فشرده فایل microemulator.jar را اجرا نموده و مراحل را شبیه روش ویندوزی طی کنید .متاسفانه در گنو لینوکس امکان نمایش فونت فارسی در اپرا مینی نیست .اما در ویندوز مشگلی در نمایش نیست .


+نوشته شده در 1389/12/3 ساعت12:13 ب.ظ توسط یوسف ... | نظرات |