تبلیغات
balatarin7 - مقایسه وایمکس: ایرانسل یا مبین نت؟

وایمکس (Wimax) را میتوان یک تکنولوژی نوپا در کشور قلمداد کرد. اتصال به اینترنت پرسرعت با پوششی در سطح یک شهر که قابلیت انتقال حجم بالایی از دادهها را دارد میتواند یک تجربه هیجانانگیز باشد که این هیجان و لذت استفاده از اینترنت بیسیم با فضای به مراتب بیشتر از وایرلس را دو شرکت فقط کسانی که ثبت نام کرده اند می توانند لینک ها را ببینند ... در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنید و فقط کسانی که ثبت نام کرده اند می توانند لینک ها را ببینند ... در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیددر اختیار ما قرار میدهند. قبل از دو شرکت مربوطه، شرکتهایی در سطح استانها بودهاند که این تکنولوژی را با قیمتهای نسبتا بالا با توجه به نوپا بودن آن عرضه میکردند ولی با صادر شدن مجوز شرکتهایی همچون مبیننت و ایرانسل، دسترسی برای بیشتر افراد جامعه ممکن شد.

ابتدا ایرانسل با مجوز ۷ شهر خود پایههای ارتباط وایمکس را ایجاد کرده و وایمکس رسانی به شهرهای بزرگ کشور را آغاز کرد تا چند ماه بعد از آن مبین نت نیز کار خود را به عنوان اپراتور سراسری آغاز کند و خدمات وایمکس را این بار برای سرتاسر ایران طی یک بازه زمانی فراهم کند. در حال حاضر ایرانسل پوشش ۷ شهر خود را کامل کرده است و در شهرهای مربوطه خدمات میدهد و شرکت رقیب یعنی مبیننت نیز با پوشش سرتاسری به صورت کلی و فقط در مرکز استانها با تعداد دکلهای تعریف شده شروع به ارائه خدمات کرده است. برای کسانی که در مرکز استانهای تحت پوشش ایرانسل نمیباشند فقط یک انتخاب باقی میماند و آن مبین نت است ! ولی برای استفاده از خدمات مبین نت نیز تقریبا باید در مراکز استان باشید. اگر در منطقهای باشید که هر دو اپراتور دارای پوشش هستند باید یکی را انتخاب کنید و این انتخاب با مقایسه آسانتر میشود. ما در این مقاله به بررسی این دو اپراتور فقط کسانی که ثبت نام کرده اند می توانند لینک ها را ببینند ... در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنید پرداختهایم تا کار را برای شما آسانتر کنیم.
مناطق تحت پوشش

مبیننت: مهمترین فاکتوری که فقط کسانی که ثبت نام کرده اند می توانند لینک ها را ببینند ... در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنید به آن افتخار میکند و در تبلیغات خود بسیار از آن یاد میکند همین پوشش سراسری این اپراتور است که آن را از اپراتور رقیب یعنی ایرانسل متمایز میکند. همان طور که در بالا گفته شد مبین نت کل ایران را تحت پوشش قرار میدهد و تا به حال نیز به صورت گذرا این کار را انجام داده است اما یک مسئله وجود دارد و آن قوی بودن سیگنالها (امواج) است که این مورد فقط در مرکز شهرها به چشم میخورد و اگر شما کمی در حاشیه شهر باشید احتمالا جزو پوشش متوسط، ضعیف حساب میشوید. شما با مراجعه به سایت مبین نت میتوانید مناطق تحت پوشش را با تفکیک شهرها ببینید و پوشش بیرونی، داخلی و گوگل ارث را نیز مشاهده کنید و از وضعیت منطقه خود اگاه شوید، وجود نقشه گوگل ارث برای مشخص کردن منطقه تحت پوشش یک مزیت مبین نت به ایرانسل میباشد که شما در چند دقیقه میتوانید از وضعیت شهر، خیابان و پوشش محل زندگی اقوام خود نیز آگاه شوید.

ایرانسل: به نظر میرسد ایرانسل با پوشش شهرهای کمتر، کار سبک تری را در پیش دارد و در مرحله به مرحله به قدرت امواج شهرهای تحت پوشش خود اضافه میکند. ایرانسل نیز مانند مبیننت مرکز شهرها را تحت پوشش خود قرار داده است و کمی آنطرفتر از مرکز شهر را در حد سیگنالدهی متوسط نگاه داشته است و کار تقویت آنتن دهی را به فازهای بعدی منتقل کرده است. در سایت ایرانسل پوشش نقاط مختلف به شکل یک تصویر (نقشه) با سه رنگ بندی متمایز شده که جزئیات زیاد در آن مشخص نمیباشد و اگر با پشتیبانی تماس بگیرید، اپراتورهای شرکت دسترسی به نقشه جامع را برای خود غیر ممکن اعلام میکنند و صرفا شخصی دسترسی به نقشه کامل (همانند گوگل ارثی که مبیننت در سایت قرار داده است) دارد که بعد از ثبت نام شما برای کنترل منطقه و تحت پوشش بودن منطقه با شما تماس میگیرد و تاییدیه پرداخت را میدهد. 

مودمها و هزینه راه اندازی

مبیننت: موردی که در مبیننت کمی جالب به نظر میرسد قیمت تمام شده مودمها برای کاربران است که نسبت به ایرانسل، هم کمی قدیمیتر است و هم گرانتر! در مبیننت با وجود گذشت چند ماه از فعالیت این اپراتور هنوز مودمهایی رومیزی در اندازه نسبتا بزرگ با قیمت دو برابر فقط کسانی که ثبت نام کرده اند می توانند لینک ها را ببینند ... در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنید و مودمهای وای فای با قیمتی ۳۰% گرانتر از اپراتور رقیب وجود دارد که باعث میشود وقتی کاربران مبیننت مودمهای سری usb و یا مدلهای وای فای جدید ایرانسل را میبینند آه از نهانشان بلند میشود. مبیننت برای تنوع یک مدل وای فای شبیه اپراتور ایرانسل با قیمت ۱۱۰ هزار تومان عرضه کرد و با این کار کمی مشتریان خود را راضی کرد. البته ایرانسل نیز مشکلاتی با ارائه همین مودمهای جدید شیک دارد که در ادامه به آن میپردازیم. هزینه راه اندازی اولیه وایمکس (نصب) در اپراتور مبین نت ۱۰ هزار تومان میباشد. برای کسانی که آنتن دهی ضعیف د%D

+نوشته شده در 1389/12/18 ساعت09:48 ب.ظ توسط یوسف ... | نظرات |